2022-02-18 Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce - online

Mapa: PTTK, Jagielonska  6, Krakow

Zapraszamy na szkolenie pt. "Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce", które odbędzie się 18 lutego 2022 r w godz.9.00- 14.00 online w formie webinarium

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na karcie zgłoszeń w terminie do 15 lutego br. Karta zgłoszeń wraz z informacją odnośnie ceny szkolenia do otrzymania drogą elektroniczną pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel/fax 12 422-19-83

 Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników wiedzy pozwalającej na sprawne prowadzenie postępowań administracyjnych i rozwiązywanie problemów pojawiających się w praktyce. Obowiązujące przepisy prawa są wyjaśnione w świetle aktualnego orzecznictwa sądów administracyjnych. Szkolenie skupia się na rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez uczestników.

Adresaci szkolenia:

Adresatami szkolenia są pracownicy organów administracji oraz instytucji, które prowadzą postępowania administracyjne.

 Program szkolenia:

1. Kodeks postępowania administracyjnego – specyfika regulacji.

2. Zasady ogólne w KPA.

3. Strona postępowania administracyjnego.

4. Postępowanie dowodowe.

5. Bezczynność i przewlekłość postępowania.

6. Doręczenia i zawiadomienia.

7. Decyzje i postanowienia.

8. Kary administracyjne.

9. Ugoda i mediacja.

10. Milczące załatwianie spraw i postępowanie uproszczone.

11. Postępowania nadzwyczajne – wznowienie postępowania, stwierdzenie nieważności decyzji, uchylenie lub zmiana decyzji.

12. Zaświadczenia. 

Pytania i odpowiedzi.

Szkolenie w formie webinarium. Uczestnicy biorą udział w szkoleniu online, widzą wykładowcę i prezentację oraz mają możliwość zadawania pytań bezpośrednio lub za pośrednictwem czatu. Każdy uczestnik po potwierdzeniu udziału dostanie na ok. 1-2 dni przed planowaną datą szkolenia link do udziału w seminarium szkoleniowym na platformie Zoom.

Wykładowca:

Radca prawny, praktyk specjalizujący się w prawie nieruchomości, prawie administracyjnym oraz procedurze administracyjnej. Posiada duże doświadczenie w zakresie tworzenia i stosowania prawa.  Wieloletni pracownik administracji rządowej na stanowisku kierowniczym.