2022-01-24 Przepisy prawa krajowego i prawa UE w zakresie F-gazów (HFC) i SZWO z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, wypełnianie obowiązków w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń

Mapa: PTTK, Jagielonska  6, KrakowZapraszamy na szkolenie w formie hybrydowej: Przepisy prawa krajowego i prawa UE w zakresie F-gazów (HFC) i SZWO  z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, wypełnianie obowiązków w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) oraz Bazie Danych Sprawozdań (BDS)- szkolenie praktyczne , które odbędzie się w dniu 2022-01-24 w godz. 9.00 - 14.00 online 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na karcie zgłoszeń w terminie do 19 stycznia 2022 r. Karta zgłoszeń wraz z informacją odnośnie ceny szkolenia do otrzymania drogą elektroniczną pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel/fax 12 422-19-83

 Podczas szkolenia przekazane zostaną informacje na temat przepisów prawa krajowego i unijnego w zakresie F-gazów i SZWO z uwzględnieniem najważniejszych zmian prawnych, w tym m.in. obowiązków dotyczących operatorów (urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i przeciwpożarowych).

Część praktyczna szkolenia to działania w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) i Bazie Danych Sprawozdań.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób/personelu/firm używających i posiadających takie urządzenia oraz prowadzących działalność w zakresie F-gazów lub urządzeń je zawierających (sprzedaż, sprowadzanie, serwis, odzysk, recykling, regenerację lub niszczenie).

Szkolenie teoretyczne i praktyczne, prowadzą cenieni w branży eksperci, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie tworzenia przepisów ochrony środowiska oraz obsługi baz danych. 

Chcesz wiedzieć jakie urządzenia zawierające HFC kupować, a jakich unikać, jak bedąc operatorem terminowo prowadzić karty oraz jak prowadzić działalność i właściwie sprawozdawać, co robić, aby być zgodnym z wymogami prawa i aby wyniki kontroli środowiskowych były dobre? Zapisz się na to szkolenie

Ważne terminy sprawozdawcze:

• 28 lutego mija termin na wykonanie obowiązkowych, rocznych sprawozdań na podstawie przepisów krajowych, 

• 31 marca mija termin wykonania sprawozdań na podstawie przepisów UE w zakresie fluorowanych gazów cieplarnianych i substancji zubożających warstwę ozonową.

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie - cele szkolenia. 

2. Aktualne, najważniejsze wymogi prawa UE i prawa krajowego w zakresie fluorowanych gazów cieplarnianych i substancji zubożających warstwę ozonową.

3. Planowane zmiany przepisów prawa UE i prawa krajowego

4. Obowiązki sprawozdawcze - przepisy krajowe i przepisy UE.

5. Wykonanie sprawozdania w BDS (część praktyczna).

6. Obowiązki operatorów w świetle przepisów.

7. Uzupełnianie kart w Centralnym Rejestrze Operatorów/CRO (część praktyczna).

8. Podsumowanie, pytania i dyskusja

Szkolenie będzie przeprowadzone w formie online. 

 Szkolenie w formie webinarium – online. Uczestnicy biorą udział w szkoleniu online, widzą wykładowcę i prezentację oraz mają możliwość zadawania pytań bezpośrednio lub za pośrednictwem czatu. Każdy uczestnik po potwierdzeniu udziału dostanie na ok. 1-2 dni przed planowaną datą szkolenia link do udziału w seminarium szkoleniowym na platformie Zoom.

 Wykładowcy:

Wieloletni ekspert w zakresie ochrony środowiska, w szczególności przepisów prawa krajowego i prawa UE w zakresie F-gazów i SZWO.

Administrator systemów/baz danych CRO i BDS.